Ukrajina začíná odhalovat své záměry. Konečně říkají pravdivě to o co jim vlastně jde. Ve světle své zadluženosti vůči Rusku, a odmítání alespoň částečného plnění svých závazků, a  skutečných tragediích, které nevěřícně může normální člověk sledovat jen zpovzdálí, střílení do neozbrojených lidí, upálení civilistů v Oděse, sestřelení civilního letadla, nebo raketový útok na utečence; kdy je člověk nejen strašně naštvaný, ale i zděšen kam až to má zajít, a modlí se nad tou agresivní ubohostí;...si dovolí předseda ukrajinského parlamentu Oleksandr Turčynov prohlásit toto :

"Zdá se mi, že si dosud neuvědomily v plném rozsahu právě vojenskou hrozbu, právě to, že se odehrává pokus zničit dosavadní světový řád. Ale u nás se každý den prolévá krev, každý den umírají Ukrajinci. Vidíme krutost, agresi a cynismus ruské armády. Ukrajina dnes potřebuje skutečnou podporu, včetně vojenské technické pomoci. Potřebujeme moderní zbraně a leteckou techniku," s tím, že odpor proti ruské agresi by neměl být pouze ukrajinský problém. Je chybou vidět ukrajinskou krizi jen jako lokální konflikt, který by se dal vyřešit přemlouváním a domlouváním; ve skutečnosti jde o pokus Ruska překreslit poválečné hranice států a to ohrožuje bezpečnost celé Evropy".

http://www.youtube.com/watch?v=Bfe1bnNjwq4

Žádné výčitky, žádné omluvy, žádná lítost, nikde...!! Čí je ta krutost ? O co tady vlastně teda jde ?!  Postavit se, vyřizovat si účty, vidina těžit, odplata za pocit ponižování a útlaku, odčinění stresu agresí. Volání po klidu ze strany Rusů ještě více rozčiluje, a nazývá se cynismem. To jen stvrzuje, že tady jde o velký problém. I když to bohužel vypadá na problém, takový, který je tak ubohý, že to v mnoha případech budou odnášet zásluhou jedněch ti ostatní, převážně v jeho okolí. Otázkou jen je do jaké míry to bude ...

Vrah může spřádat své plány aby dokonal své činy, fanatik zabíjet ze svého přesvědčení, a blázen dělat ostatním co se mu zlíbí. Jen v posledním případě má člověk někdy chuť být zdrženlivý, ale to neznamená že je bláznovi vše dovoleno. Jen by jsme mu měli pomoci to nedělat nebo mu v tom zabránit. Né vždy stačí zákaz a výhružka, že porušení tohoto zákazu znamená i nějaké následky, které mu v jeho konání budou bránit. V prvních dvou případech, vraha a fanatika to neplatí. Ty se trestu nebojí. A proto těm se nesmí umožnit, aby svých činů dosáhly. Bohužel svět jako by na to dnes zapomínal. Ale je v jeho zájmu aby si na to včas vzpomenul. Problémem je že už se těžko poznává kdo je tím nebezpečím, ti ostatní občas svou netečností či nečestností začínají připomínat spolupachatele a začínají s nimi pozvolna splývat. To se pak těžko hledá těm ostatním, kde na ně číhá to pravé nebezpečí.

Stále si musíme uvědomovat, že nám pořád nezbyde nic jiného než hledat a hlídat co je nám nebezpečné, ale hlavně si hlídat a hledat co je nám drahocené. Vzájemný respekt patří k prosazení svých práv a každý má na něj nárok. To se týká i práv, ale s respektem k těm druhým. Na respekt mají tedy právo všichni vyjma vrahů a fanatiků.

Stovky Kamazů  stojí dál  na hranici. Nikdo ani OSN ani EU, USA či NATO. žádné zasedání Rady bezpečnosti, byť o ně Rusko několikrát žádalo, žádná rezoluce. Ještě před deseti dny USA avízovali, že humanitární konvoj lze považovat za akt agrese ze strany Ruska. Jen se přemýšlí jak Rusku zatopit. Když dělá něco dobře je to špatně, když západ dělá něco špatně tak je to dobře. Světu začíná vládnout neskonalá drzost mocných, peníze a soupeření.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusky-humanitarni-trhak-a-bajky-o-rozstrilenem-konvoji_315695.html

Něco z minulosti :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u6tNXk9aB6k