Amerika :

Když se Donalda Trumpa novináři zeptali, jestli uzná výsledek voleb, odpověděl: „Ano, uznám, pokud vyhraji.“ Tato odpověď se zdá být poněkud žertovná, ale ve skutečnosti se dotýká samé podstaty amerického volebního systému.

Když Trump odpoví novinářům: "Uznám výsledek voleb, pokud vyhraji," znamená to, že pokud Trump vyhraje, volby nebyly zmanipulované? Ne, znamená to, že nebyly zmanipulované dostatečně, a že by musel Trump ve skutečnosti zvítězit s velkou převahou, aby byl výsledek voleb nakonec těsný.

8. listopad, kdy se konají volby, není dnem, kdy se všechno rozhodne. Je to teprve začátek – a vlastně – ani to ne.

Pokud tedy Trump (nebo kdokoli před ním či po něm) projde nenávistnou kampaní médií přes "skandál" na začátku korespondenčního hlasování, přes korespondenční hlasování až do „velkého dne voleb“, bude muset čelit "nepochopení voličů, co mají vlastně dělat" (těch, co prošli selekcí ověřitelných dat) a následnému zpracovaní hlasů těmi, kteří ovládají hlasovací přístroje… Pak ho čeká zkouška nejtěžší: Sbor volitelů.

Není to volič, kdo volí prezidenta. Je to volitel, tedy jakýsi supervolič - domovní důvěrník, volený okolím. Celkem jde o 538 volitelů - a magické číslo je 270, což je víc než polovina. Kdo z kandidátů dosáhne čísla 270, stane se prezidentem.

Evropa :

Evropská unie přichází s plánem, aby každý azylant kdekoli v EU dostával sociální dávky ve stejné výši. Země EU by měly sjednotit své azylové právo, a to včetně výše dávek pro uprchlíky. Pak by prý nebylo nutné zavádět kvóty na jejich přerozdělování. A tady je skutečně čeho se bát. Protože pokud dostanou uprchlíci stejnou částku všude, bude pro ně samozřejmě atraktivnější země, kde jsou nižší ceny.

ČR :

Místo Havel na Hrad Zeman z Hradu. Alespoň takto přímočaře se vyjádřil někdejší představitel vlády Jan Ruml. Oslava 98. výročí vzniku naší republiky sprosťárnami a útoky na demokraticky přímo zvoleného prezidenta této země. Kněz Halík naproti tomu zaútočil v Lidových novinách na arcibiskupa Duku, který šel na Hrad pro vyznamenání, kde jeho postoj přirovnal k Pacem in terris - církevním kolaborantúm s tehdy vládnoucí KSČ. Dominik Duka byl komunisty vězněn. A ten druhý pán co ho kritizuje dělal za bolševika co? Myslím, že ten jeden silně spoléhá na to, že ten jejich bůh (a boží soud) neexistuje.

Nic se nezměnilo. Metody práce Lži a Nenávisti, které si u nás – bůhvíproč – říkají Pravda a Láska, jsou pořád stejné a moralistický politický kýč kvete v té nejkoncentrovanější podobě. První vlna se republikou převalila po podpisu opoziční smlouvy. Lux měl být předsedou vlády, Zeman by zůstal v čele sněmovny. Nedomyslel a skácel to Jan Ruml. A pak se spolu se svými pravdoláskovními soukmenovci jal bubnovat, jakýže to zločin Zeman s Klausem spáchali, když se domluvili na parametrech fungování menšinové vlády. Komedie vyvrcholila šaškárnou nazvanou Děkujeme, odejděte!

TOP09 po krajských volbách velmi oslabila, naopak posílili lidovci. V přímém přenosu jsme teď mohli sledovat převádění městského elektorátu Topky pod novou značku KDU-ČSL a STAN. Tihle lidi jsou na převody ODA-Unie svobody-4koalice-TOP- zvyklí a probíhá to poněkolikáté. Přestože se jedná vesměs o formálně vysoce vzdělané lidi, potřebují překvapivě ke svému přechodu vždy povel seshora a mediální hysterii.

Je mimochodem logické, že Tomáš Halík je hlavním poradcem ministra Hermana. Ti dva vždy patřili k jádru Pražské kavárny soustředěné kolem takzvaných modernistů (čti destruktorů) v katolické církvi v době "šéfování" kardinála Miroslava Vlka již od roku 1990. Herman jako Vlkův sekretář měl v arcibiskupském paláci takřka neomezenou moc a náležitě ji zneužíval. Pravdou zůstává, že musel z církevních struktur odejít a vzdát se svého kněžství, aby pak zakotvil u policie a později se stal ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. A tak před třemi lety ovládl spolu s dalšími antikatolickými souvěrci KDU-ČSL, což mu po třech letech zajistilo i funkci v České vládě. Dnes kardinál Vlk vyzývá k bojkotu oslav státního svátku na Hradě

Všechno to připomínalo zviditelnění svého medvěda, kterého si jako kočovní komedianti začali vodit na provázku, aby na něm demonstrovali svůj boj. Celá věc je o to prekérnnější, že se tu jedná o člověka postiženého, jako mnoha dalších, německým nacismem a protektorátem. Statisíce Čechoslováků, a dalších, nejen Židů, ale i Slovanů a dalších etnik. A právě jeho synovec Herman se účastní sudetoněmeckých srazů, kde vystupuje jako oficiální představitel České republiky. Miloš Zeman mohl sebe i nás všechny ušetřit hysterického divadla kdyby se nedal do "přátelského" hovoru s panem Hermanem. Textař a rentiér Michal Horáček, už definitivně rozhodnutý kandidovat za rok a půl na prezidenta, se zpočátku držel v bezpečné vzdálenosti od „pražské kavárny", aby si zbytečně nezavřel dveře k venkovským voličům. Ale zdá se, že se mu to nyní nějak vymklo z rukou.

Herman by nyní mohl z vlády odejít, stát se třeba ředitelem České televize nebo založit další neziskovku, která by mohla vystupovat na ochranu lidských práv v ČLR aktivněji, než to dovoluje dosavadní postavení ministra koaliční vlády. Mohl by také počkat, až se pánové Horáček, Kolář, Pithart a další stanou prezidenty České republiky a potěšit nás, společně se svými aktivisty, nějakou novou ‚performancí‘. Samozřejmě nikdo nemůže bránit členům vlády, aby se scházeli s dalajlámou, ale ať potom odejdou z vlády.

Dalajláma a fórum 2000 :

Dalajláma se účastnil foŕa 2000, kterého se účastnil i Pieter De Buysser, jež zde vyvolal poprask, kdy někteří jedinci dokonce odcházeli ze sálu. „Omlouvám se za znepokojení, které tím způsobím, ale musím to udělat. Skutečný význam odkazu Václava Havla – s jeho znepokojujícím a neustálým požadavkem na život v pravdě – znamená, že je zapotřebí vyvrátit některé mýty...

A řekl mimo jiné i toto :

"Život v systému je skrz naskrz prorostlý tkání přetvářky a lži: všestranné ponížení člověka se vydává za jeho definitivní osvobození."

Zarazilo mě, jaký druh lidí jej obdivuje. Vypadá to, že jeho odkaz spadl do rukou myšlenkově uzavřených konzervativních sil. Oslavují Havla a navzájem si gratulují. A to z jednoduchého důvodu: Havel přispěl k pádu sovětského impéria, nepřítele Západu.

"izolace od informací se nazývá jejich zpřístupněním"

„Každý ví, co se stalo v Sovětském svazu a napříč východní Evropou v období po 2. světové válce: Systematická brutalita, rozsáhlá zvěrstva, bezohledné potlačování nezávislého myšlení. To vše bylo spolehlivě zdokumentováno a ověřeno. Nicméně zločiny Spojených států v tomtéž období byly zaznamenávány pouze povrchně; natož aby byly zdokumentovány, brány na vědomí – natož aby vůbec byly uznány za zločiny. Mám za to, že se o tom musí hovořit a že pravda má významný vliv na dění v dnešním světě.“

V současné době Západ čelí nebezpečí ze dvou stran: Na scéně jsou teroristé z Daeše, okázalá a bezprostřední hrozba.

Tato hrozba má mnoho příčin a vybereme-li si z nich pouze jednu, činíme nespravedlnost ostatním: je to důsledkem primitivních hnutí v islámu, jako je wahhabismus, která mají volnou ruku, je to důsledkem sociální diskriminace muslimů na Západě, je to psychiatrický problém a je to důsledek geopolitiky Západu na Blízkém východě, v níž je rozdíl mezi nabízením přátelské ruky a imperialismem zamlžen.

Potřebovali ropu k tomu, aby jejich falešný liberalismus hladce fungoval.

"Invaze do Iráku - jako emblematický výchozí bod - byla činem banditů, činem otevřeného státního terorismu, projevujícím absolutní pohrdání pro koncept mezinárodního práva. Tato invaze byla svévolnou vojenskou akcí, inspirovanou sérií mnoha lží a hrubé manipulace sdělovacích prostředků, a tedy veřejnosti. Byl to akt, jehož cílem bylo zkonsolidovat americkou vojenskou a hospodářskou moc na Blízkém východě. Předstíral - byla to z nouze ctnost poté, co všechna ostatní ospravedlnění selhala - že je to osvobození. Byl to obrovský projev vojenské síly, který nese odpovědnost za usmrcení a zohavení mnoha tisíců nevinných lidí.

Západ přinesl na Blízký Východ mučení, kazetové bomby, ochuzený uran, nesčetné případy svévolného vraždění, zoufalství, ponížení a smrt iráckému lidu a nazýval to 'přinášením svobody a demokracie'.

Kolik lidí musíte usmrtit, než vás začnou označovat za hromadného vraha a válečného zločince? Sto tisíc? Řekl bych, že to je víc než dost. Proto je spravedlivé, aby byli Bush a Blair obžalováni u Mezinárodního trestního soudního dvora."

Milý Václave, tím, že jste tu invazi podporoval, jste byl podveden. Byl jste podveden jednou z největších lží Západu.

Milý Václave, vaše dědictví má nyní nedobré přátele. A oni vaše dědictví zneužívají. Považuji to za svůj úkol dát najevo.

Falešná liberální víra v zákony volného trhu se stala ideologickou hloupostí, jež systematicky a strukturálně přináší oběti. Ba co více, je to právě tato ideologická hloupost, která nyní podkopává základy demokracie.

Život v pravdě dnes znamená to, co Havel dělal: Demaskovat falešnou represivní ideologii.