Amerika zažívá další šok. V úterý večer postihla jih amerických států Louisiana a Mississippi vlna tornád. Tornáda doprovázelo krupobití, kde kroupy měly podle místních obyvatel velikost golfových míčků. Guvernér státu Mississippi Phil Bryan vyhlásil stav nouze v postižených oblastech. Mohutný bouřkový systém postupuje přes východní pobřeží Spojených států. Ve středu musel ve státě Virginie guvernér Terry McAuliffe vyhlásit stav nouze. V malém městě Waverly bouře zničila několik domů a zabila dvouleté dítě a dva muže. Z Floridy směřuje na sever několik desítek lokálních tornád, ohroženo je podle meteorologů 88 milionů lidí.

Před dvěma týdny :  Rozsáhlá zimní bouře, která v pondělí zasáhla východní pobřeží Spojených států, si vynutila zrušení téměř 1600 letů. Nejde ale o jediný rozmar počasí, který v těchto dnech trápí USA. Na jihu země řádila tornáda, která vyvracela stromy a ničila domy. A zatímco New York o víkendu sevřely mrazivé teploty klesající k minus 30 stupňům Celsia, v Kalifornii, vlna veder přepisuje historické tabulky teplotních rekordů, naposledy se tak stalo v roce 1977. V pondělí v centru Los Angeles meteorologové naměřili 31,5 °C a v Santa Aně vystoupala teplota až na 34,5 °C.

Foto z 16.února 2016 :

Podobně u nás byl zaznnamenány teplotní výkyvy, kdy v pondělí a úterý bylo teplé počasí a pak od západu spadly teploty asi o 10-15°C. Nejtepleji bylo na jihu Moravy v Dyjákovicích 18,3 °C, to samé hlásila i stanice v Lednici na Břeclavsku. Dosavadní rekord z roku 1966 tam byl překonán o téměř 4 stupně. Více než 18 stupňů Celsia naměřily i další jihomoravské stanice - v Brodě nad Dyjí bylo 18,2 stupně, ve Strážnici a Pohořelicích 18,1 stupně. Na Slovensku naměřili v Bratislavě 20,3°C.

Foto z 25.února 2016 :