Žijeme v době, kdy si někteří politici myslí, že krach některých podniků musejí zaplatit všichni, ale když ty samé podniky uspějí, můžou si nechat veškerý zisk pro sebe. Nejen to. Tato pokřivenost je vidět i u jejich snahy co nejvíce o nás vědět. I tak totiž z toho mohou vytěžit další zisky pro svoje potřeby.

V americkém kongresu schválený "zákon o sdílení výzvědných informací a o ochraně" umožňuje vyžadovat vaše soukromá data bez soudního příkazu pokud jí soukromé společnosti pomohou tato data legálně předávat tak, že data mohou, ale nemusí, být anonymizována. Tento zákon ohrožuje základní občanské svobody, porušuje právo na soukromí, které tímto zásahem nebylo respektováno. Což potvrzuje případ Edwarda Snowdena při odhalování praktik programu PRISM ve Spojených státech. Americké vládní agentury údajně spolupracují na odposlechu internetové komunikace s velkými firmami. Mezi firmy, které agenturám umožňují přístup k datům uživatelů na svých serverech, podle vynesených dokumentů patří i společnosti Microsoft, Google nebo Facebook.

Samozřejmě i snaha vědět co nejvíce se může obrátit proti nim a zahýbat i těmi nejvyššími patry. Zvláště když příliš viditelně probíhá to co bylo řečeno v úvodu. Odposlechy, jež v posledních měsících policie nasadila například na známého pražského lobbistu Romana Janouška /a jež mimo jiné přivedla do vězení Davida Ratha/ si vybírají svou daň. Policie zasahovala v sídle firmy R. Janouška, v budově ministerstva obrany v prostorách Vojenského zpravodajství, na pražském magistrátě na odboru městského investora, v Komerční bance na Václavském náměstí a souběžně v sídle g.ř. Lesy České republiky

http://pifs.sweb.cz/color/sn/kal1.png

http://pifs.sweb.cz/color/sn/pre1.png

Zásah začal na Úřadu vlády v noci po jednání kabinetu, kdy premiéra Nečase navštívili dva státní zástupci a šéf policejního ÚOOZ Robert Šlachta za účelem úkonu trestního řízení. Zadržena je ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová. Do zásahu se zapojilo na 400 policistů. Němcová protestovala s tím že nebylo okamžitě a tedy řádně doloženo odůvodnění policistů zasáhnout na Úřadu vlády. Policie sdělila, že relizace tohoto zásahu se připravovala řadu měsíců, a jednotlivé osoby byli na základě toho skutečně zadrženi. Podle Němcové toto není normální stav. Ve chvíli, kdy se vystoupení premiéra k aktuálním událostem, které se ho bezprostředně týkají, jeví jako samozřejmé, se Nečas odmlčel a dlouho nikdo nevěděl co s ním je. /těsně po načtení této str. 16:54:16 se vše změnilo a tak aktualizováno dále/ .

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/zive/ct24/

http://pifs.sweb.cz/color/sn/nec%CC%8C1.png

Dokument vyjádření Petra Nečase k policejní razii /odkaz vede na iDnes/